Články

Rady ako kúpiť správny termohrnček

Dozviete sa užitočné info podľa čoho spoznáte kvalitné termohrnčeky , ak sa rozhodujete čo kúpiť ? tak venujte pozornosti 3-4min a budete mať jasno. V článku sa dozviete všetko čo musíte pred kúpou vedieť.

Navigácia v článku:

 

Pri výbere termohrnčeku budú nápomocné tieto informácie:

 • Aký je náš obľúbený nápoj napr teplá káva,čaj alebo studená voda či malinovka
 • Ako dobre udržuje teplotu horúcich nápojov
 • Ako dobre udržuje teplotu studených nápojov
 • Ako dobre tesní
 • Ako ľahko sa hrnček  otvára a zatvára
 • Či sa ľahko drží v rukách
 • Ak ste vodič či pri pití z neho príliš nezaclána a či je vhodný do držiaka auta
 • Ako ľahko sa čistí

Dobrý hrnček udrží váš nápoj vriacej celú cestu do práce, odoláva úniku a rozliatiu, ľahko sa čistí a pohodlné piť z, a je trvanlivý.

Výrobcovia a značky termohrnčekov:

Zákazníci kladne hodnotili termohrnčeky týchto značiek: Emsa,Esbit,Lamart,Tescoma,Blauman,Bergner,Fjord Nansen,Husky a iné. Tieto značky majú dobrý pomer cena/kvalita prevedenie, treba však jednotlivé modely posudzovať individuálne. Výrobcovia sa snažia svoje produkty odlíšiť  no to hlavné je materiál z ktorého sú vyrobené a ako sú vyrobené.

 

Materiál:

Väčšina termohrnčekov sú vyrobené z nerezovej ocele alebo plastu. Niekoľko modelov  je dokonca  keramických a majú silikónové viečka

Termohrnčeky z nerezovej ocele sú overené a veľmi dobre udržujú teplotu nápoju.Či už sa jedná o nápoje horúce alebo studené v takýchto termohrnčekoch udržia svoju teplotu dlhšie. Nerezové prevedenie je  odolne a neláme sa (nepraská).

Kupujte termohrnček nerezový dvojstenný vákuový. Vákuum medzi stenami zamedzí teplotnej výmene a nerez patrí medzi overený „kempingový riad“ toto sú hlavné vlastnosti ktoré pri kúpe termohrnčeka sledujte ! Jediná nevýhoda nerezových termohrnčekov je že ich nemôžete ohrievať v mikrovlnke a sú trošku drahšie.

Plastové ternohrnčeky nie sú také dobré ako nerezové vákuové aj keď plast vedie teplotu menej ako kov plastové termohrčenky sa zvyčajne „vychladnú skôr“ ako nerezové. Ale zasa niekomu môže rýchlejšie chladnutie vyhovovať . Niektoré modely dovoľujú ohrievať kávu alebo čaj v mikrovlne. Čo sa týka pádov tak niektoré termohrnčeky odolajú pádom a iné sa zasa hneď zlomia výhoda je že sú lacné.

Keramické termohrnčeky sú ťažké, drahé, a rozbitné. Ani teplotu neizolujú nijako zvlášť dobre, ale môže byť pre vás vhodné, ak máte radi pocit pitia z porcelánovéj šálky.

Izolácia:

Termohrnčeky zvyčajne majú jeden z dvoch typov izolácie.

Penová izolácia má tendenciu býva lacnejšia, ale neizoluje dobre. Zvyčajne nachádza na lacných „plastových téglikoch “ (niekde to nazývajú termohrnček), ale nájdete jú i v niektorých modeloch z nerezovej ocele pri kúpe  termohrnčeka treba čítať popis a parametre.

Vákuová izolácia funguje veľmi dobre, ale je zvyčajne vyskytuje len prevedeniach z nerezovej ocele jedná prémiové termohrnčeky ktoré sú drahšie ich cena sa pohybuje od 10 euro vyššie , normálna cena je aj 20 euro alebo viac. Väčšina produktov to má napísané v popisoch že je vákuový ,alebo že je izolácia vákuum,ak sa neuvádza aká je tam izolácia tak je dobrá šanca že výrobca tam dal izolačnú penu.

 

 

Ostatné vlastnosti termohrnčekov:

Jedna sa dizajn,funkcia otvoru pre pitie, a pod..

Rozmery termohrnčeka: určujú čo sa doňho zmestí – objem ten je najpredávanejšie termohrnčeky sú  z objemami od 350ml do 450ml. Štíhlejšie a vyššie sa zasa dobre držia v ruke no ľahšie sa prekotia sú skôr vhodnejšie pre outdoor aktivity ako do auta. Nižšie majú lepšiu stabilitu a sú lepšie pre použitie v aute. Niektoré majú rukoväť za ktorú termohrnček uchopíte v aute však musí byť natočená správnym smerom. Niektoré termohrnčeky majú v popise „vhodné do auta“ alebo „do každého držiaku v aute“.

Veko: Viečka sa líšia v prevedení napríklad niektoré termohrnčeky majú popíjací mechanizmus, ktorý je vždy otvorený, zatiaľ čo väčšina termohrnčekov umožňuje utesnenie otvoru na pitie, aby sa zabránilo únikom.Produkty s  vekom popíjanie 360 ° umožňujú stlačiť tlačidlo a piť z kdekoľvek po celom obvode veka, čo je obzvlášť užitočné ak hľadáte termohrnček do auta a pijete počas jazdy.

Čistenie: Pozrite sa na pokyny pre čistenie ešte predtým než si termohrnček kúpite. Niektoré termohrnčeky možno umývať v umývačke, zatiaľ čo iné vyžadujú ručné vyčistenie, čo môže byť ťažké, najmä v prípade, že hrnček je vysoký a úzky. Niektoré hrnčeky teraz prichádzajú s viečkami, ktoré možno rozobrať na dôkladné vyčistenie.

Kľučky: Ak ste ľavák a vy sa rozhodnete kúpiť si hrnček s rukoväťou, uistite sa, že veko sa dá nastaviť takým spôsobom, ktorý umožňuje držať hrnček pohodlne.

Pri kúpe termohrnčeka sa riaďte týmito radami a kúpite dobre:

 • Kupujte dvojstenný nerezový termohrnček , ako vákuum slúži ako izolácia (bolo to spomenuté vyššie)
 • Ak kupujete plastový „termo“ hrnček tak kupujte  s vložkou z ušľachtilej ocele (nerezová oceľ). Plastové vložky v priebehu času budú absorbovať kávu alebo čaj časom a budú zapáchať .
 • Termohrnčeky z plastu sa  tiež ľahko rozbijú ak padnú na zem.(ak ich sami nevyhodíte).
 • Skrutkovacie viečka lepšie tesnia , zatiaľ čo otvory vo viečkach sú rýchlejšie otvorené zaleží kde a ako budete hrnček používať.

 

Termohrnčeky do auta sú vybavé protišmykovou spodnou časťou, a odnímateľnou rukoväťou dobrým príkladom termohrnček tescoma Constant 450ml . Niektoré termohrnčeky sú vybavené i 12V ohrievačom do prípojky auta , môžete mať kávu stále zohriatu-

Tipy  na kvalitné termohrnčeky:

Tescoma Cestovný termohrnček CONSTANT 0,4 l nerez vákum

Mobilný termohrnček Thermos Motion čierna 130031

Banquet termohrnček cestovný Traveler 300 ml -červený

Related posts

Leave a Comment