Články

Aký je odvlhčovač Honeywell TP BIG 33l ?- recenzia

V recenzii sa priblížime fungovanie odvlhčovaču vzduchu Honeywell TP BIG jeho výkon odstraňuje vlhkosť z miestnosti.

Klady :

 • Zobrazuje úroveň vlhkosti
 • Usporný riadený hygrostatom
 • Nazmŕza
 • Pamätá údaje aj pri výpadku
 • Kondezovaná voda môže odtekať hadicou

Zápory:

 • Kondenzová nádoba by sa mohla ľahšie čistiť
 • Odtok kondezu hadicou , by mohol byť lepší

Verdikt:

Honeywell TP33 BIG odvhlčuje , vypínanie zapínanie hygrostatom príde vhod kompresor ide len keď stúpne vlhkosť.Odvlhčovač využijete v domácnosti napríklad odvlhčiť suterén ale aj profesionálne pri stavbe domu , napríklad v novostavbe po dokončení omietok.

Dizajn a ovládanie

TP BIG je štýlovo vyzerajúca jednotka, Dominantou je ovladací panel a LED ukazovateľ vlhkosti vzduchu na prednom čele. Ovádanie uživateľsky prívetivé môžete nastaviť časovač, dve rýchlosti ventilátoru, cieľovú vlhkosť ktorú keď prístroj dosiahne vypne kompresor.

Madlo na prenášanie je fajn aj keď jednotka je oproti iným odvlhčovačom ťažšia zrejme s dôvodu väčšieho kompresoru. Kolečká sa pri premiestnovaní hodia , zariadenie prenášate podobne ako cestovný kufrík.

Hlučnosť jednotky v praxi

Oficialne tvrdenie od výrobcu Honeywell: „odvlhčovač produkuje 49,5 dBa zvuku meraného pri najvyššej úrovni rýchlosti. Toto je priemerná úroveň konverzačného zvuku medzi dvoma ľuďmi v tichej miestnosti.“

V praxi je hlučnosť podobna bežiacemu lopatkovému ventilátoru vzhľadom k výkonu je odvlhčovač tichý. Je hodnotený ako jeden z najtichších a najefektívnejších odvlhčovačov.

Výkon pri odvlhčovaní

Efektívne zberanie vody zo vzduchu do nádoby je hlavný dôvod prečo chcete vlastniť zvlhčovač , skúsenosti so značkou Honeywell z minulosti sú kladné nieje to ich prvý model okrem modelu Honeywell TP BIG 33l firma vyrába iné odvlhčovače, tento model dokáže za 24hodín dostať zo vzduchu 33 litrov vody.

 • Keď sme to rozbehli, okamžite to bolo poznať. V miestnosti, ktorá v tom čase mala na vnútornej strane okien veľa rosy. Do asi hodiny úplne odstránil kondenzáciu z okien. Svoju nádrž plnú vody naplnil asi za 4 hodiny. Úroveň vlhkosti vzduchu klesla zo 75 percent na 65 percent aj za niekoľko hodín
 • Výkon testovaný v praxi sa vždy líši , je jasné každé miesto je jedinečné (velkosť / zvýšenie vlhkosti) preto test približuje výkon na praktických príkladoch.
 • Napríklad v pivnici o velkosti 50m2 dokáže Honeywell znížiť vlhkosť pod 50%.
 • Ďalší test odvlhčovaču sa uskutočnil v oblasti s vysokou hladinou podzemnej vody, takže v suteréne je vždy veľmi vlhkosť. Je dobré použiť odtokovú hadicu aby ste nemuseli stále meniť nádobu. Výsledok je že odvlhčovač znížil vlhkosť z 89% na 50%
 • Tretí test znovu potvrdil výkon TP BIG 33l aj v ďalšom sutérene dokázal znížiť vlhkosť z 84% na 48% v priestore o veľkosti 65m2.
 • V štvrtom dlhodobom teste odvlhčovač odvlhčil 180m2 na vlhkosť 40%.

Hygrostat je súčasťou to je výhoda pretože odvlhčovač sa môže riadiť podľa vlhkosti v miestnosti ak vysuší vzduch na žiadanú úroveň napríklad z 85% na 50% tak sa vypne , znovu sa sám zapne ak sa vlhkosť zvýši to je výhoda oproti odvlhčovačom ktorý hygrostat nemajú majú len časovač ten vypína podľa času nie podľa vhkosti ako to robí Honeywell

Účinnosť odvlhčovača môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi. Jedným z faktorov je rýchlosť, akou vstupuje do miestnosti nový vzduch zaťažený vlhkosťou, a množstvo vzduchu, ktoré cirkuluje do vnútra a von z odvlhčovanej oblasti. Pre optimálnu účinnosť musí byť odvlhčovač prevádzkovaný v uzavretom priestore. Všetky dvere, okná a iné vonkajšie vstupy do miestnosti majte zatvorené aby ste šetrili energiu.

Ohľadne energetickej náročnosti zbytočné merať každý test sa líšil, dokonca aj zmena počasia má vplyv na výsledok spotreby. Honeywell patrí medzi najefektívnejšie zvlhčovače má certifikát ENERGY STAR znamená, že táto kompaktná, ale výkonná jednotka odvádza vlhkosť s menšou energiou ako bežné odvlhčovače, čo vám šetrí peniaze.

Ďalšie praktické poznatky :

 • Tu nájdete ďalšie vlatnosti a možnosti z prevádzky odvlhčovaču
 • Pri výpadku el energie napájania automaticky reštartuje a zachova vaše nastavenie , nieje potreba nastavovať
 • Signalizuje plnú nádrž na vodu
 • Varuje pri výmene filtra
 • Podľa potreby aktivuje automatické odmrazovanie
 • Nádrž raz za čas dôkladne vyčistite mydlom, môže sa v nej nahromadiť prach a plesne.
 • Filter sa dá umývať netreba kupovať nový
 • Dobrá vychytávka je merač vlhkosti s displejom , môžete merať miesta a zistiť kde je vlhkosť najvyššia.
Pre lepšie fungovanie jednotku dajte najmenej 45cm od steny

PTC ohrievač Táto funkcia je vhodná pre prostredia s teplotou od 0 ° C do 5°C.Technológia pomáha dodávať teplo do procesu odvlhčovania, čo pomáha zlepšovať účinnosť a zvyšuje kapacitu odvlhčovania jednotky.

Na vnútorných cievkach jednotky sa môže hromadiť námraza. Keď je tu mráz, tak vnútorný kompresor sa vypne a ventilátor bude pokračovať v činnosti, kým sa námraza neroztopí. Potom interné čo sa cievky sa odmrazili a vysušili, kompresor alebo ventilátor sa automaticky reštartuje a odvlhčí bude pokračovať.

V praxi najviac roboty dá vylievanie vody zo zásobníka môžete využiť otvor na hadicu S touto jednotkou je dodávaná trubica na nepretržitý odvod vody. Pre funkciu vypúšťania, budete potrebovať vhodný odtok vody (napr. drez alebo odtokový otvor na úrovni podlahy) v blízkosti odvlhčovača. Ak by voda slabo odtekala môžete jemne nakloniť jednotku dozadu a položením 2cm dreva pod kolesá.

„Vyrobenú“ vodu môžete použiť na splachovanie WC v dome.

Profil Honeywell:

Honeywell International, Inc. je hlavnou konglomerátnou spoločnosťou, ktorá vyrába množstvo spotrebných výrobkov, inžinierskych služieb a aerokozmických systémov pre širokú škálu spotrebiteľov, od súkromných spotrebiteľov až po hlavné korporácie a vlády.

Zdroj: wikipedia

Related posts

Leave a Comment