Články

Alpicool chladiaci box 40l do auta recenzia

V recenzii sa dozviete potrebné ako chladí autochladnička Alpicool s kompresorom jej klady a zápory , spotrebu a podobne

Chladiaci box je vybavený kompresorom môžete ho využiť chladničku s teplotou 0 – 10 °C a tiež mraziaci box s teplotou až -20 °C. Chladiaci box ponúka aj režim ECO pre úsporu elektrickej energie a Hi mode takzvaný turbo mód pre rýchle ochladenie obsahu až k -20 °C (pri okolitej teplote 25 °C)

Klady:

  • Tichý kompresor
  • Chladiaci výkon
  • Špeciálne funkcie

Zápory:

  • Výška nastavenia ochrany batérie je použiteľá len H3 (H1-H2 moc namáhajú batériu)
  • Teplomer by mohol presnejší

Verdikt:

Chladiaci výkon je fajn kompresor dokáže snížiť teplotu mraziť pre box nieje problém.Do výbavy patrí adaptér do siete pre autochadničku ten je užitočný box môžete využiť doma počas celého roku. Špeciálne funkcie sú vhod najmä pre kamping a karavanistov, rybárom príde tiež vhod. Slabšia stránka je už spomínaná ochrana batéria tú vyriešite nastavením H3 režimu. Presnosť teplomeru je diskutabilná pretože ak naložíte autochladničku záleží na mieste kde je teplota meraná ,môžete použiť vlastný teplomer s káblovým senzorom.tento typ má dobrú odchylku do 1°C.

Spotreba ochrana akumulátora a rožšírené nastavenia

Transportovali sme jedlo a pivo v aute a raz v byte ich použili na prepravi ľadu a zmrzliny autochladnička fungovala dobre odporúčam predchladiť

Kompresor pri 12v. odoberá okolo 3,5 ampéra tj 42wattov. Teplota je nastavená na 3°C a pred zapnutím sa zvýši na 4°C a po vypnutí kompresoru môže klesnúť na 2°C. Šetrič batérie sa dá nastaviť na tri rôzne úrovne odporúčam dajte najvyšiu úroveň aby batéria nebola úplne vyšťavená.

Ochrana pre vybitím akumulátora 12V vstup /24V vstup
H1 9,6 V sa vypne ; 10,9 V sa zapne 21,3V sa vypne; 22,7V sa zapne.
H2 10,1V sa vypne; 11,4V sa zapne 22,3V sa vypne; 23,7V sa zapne.
H3 11,1V sa vypne; 12,4V sa zapne 24,3V sa vypne 25,7V sa zapne.

Pre beh odporúčam H3 kedy ochrana batérie odstaví chladničku H1,H2 neodporúčam pretože všetci výrobcovia olovenných batérií odporúčajú maximálne vybíjať do 10.5V viac už hrozí poškodenie akumulátora.

K špeciálnym funkciam sa dostanete stlačením tlačidla „mäkkého vypnutia“. Stlačením a podržaním „SET“, kým sa nezobrazí „E1“ potomStlačením tlačidla „SET“ postupne prechádzate na jednotlivé nastavenia a pomocou tlačidiel hore / dole môžete vykonať úpravy. Špeciálne nastavenia sú:
„E1“ Najnižšie nastavenie teploty (zámok)
„E2“ najvyššia nastaviteľná teplota (myslím, že medzi E1 a E2 je rozpätie maximálne 40 ° C)
„E3“ nastavenie návratu teploty hysterézie (tj o kolko teplota môže stúpnúť kým vzopne kompresor)
„E4“ Mäkký štart Nastavenie
„E5“ Zmena z Celzia na Fahrenheita

10 minút po prvom pripojení a nastavení na predvolenú minimálnu teplotu -20 °C) sa box vychladil na túto teplotu a zastavil sa. V tom čase bolo prázdne a začínalo sa na 25°C. Vnútorrný teplomer vykazuje odchylku lepšie by ukazoval ak by sme box nechali naložený zaleží ako nakladáte.

Dizajn a využitie

Robustný obal chráni vnútornosti autochladničky (kompresor a pod) jednoduchý obdlžníkový tvar je štandard. Zhromažďuje trochu kondenzácie a po mesiaci začala vo vnútri mierne rásť. Ľahko sa to vyčistilo papierovou utierkou.Kompresor je tichý autochladnička alpicool sa hodí do karavanu najlepšie ak je napájaný solarnym panelom prebytočnú energiu môžete ukladať do ľadu.

Podobné autochladničky a chladiace boxy nájedete v katalógu na termohrncek.sk

Related posts

Leave a Comment