Články

Vakuový nerezový termohrnček Bergner 450ml

Kvalitný termohrnček Bergner je „Dewarovej“ konštrukcie. Táto konštrukcia spočíva v dvojitých stenách nádoby, medzi ktorými je vyčerpaný vzduch. Vzniknuté vákuum je pritom úplne skvelý izolant, a to aj pokiaľ je priestor medzi jednotlivými stenami úplne miniatúrny.

Termohrnčeky od sú skvelým spôsobom ako udržať  nízku teplotu nápoja , termohrnček značky Bergner má kapacitu až 450 ml v čo je porovnaní s podobným nerezovým termohrnčekom od firmy Blaumann o 70ml viac.

 

 

Tento luxusný termohrnček značky Bergner je vhodný na uchovanie teploty teplých alebo studených nápojov.Vďaka One-Click-tesnenie otvor vo veku termohrnčeka sa veľmi ľahko otvára a zatvára a pritom tesní.

Pre nerezovom termohrnčenku teplota nápoju ostáva zachovaná aj po 12 hodinách to je výhoda oproti lacnejším plastovým termohrnčekom v ktorých teplota  nápoju vydrží max 2-3 hodiny

Teplota nápoja v kvalitných termohrnčekoch klesá (alebo stúpa) až 40-50 × pomalšie, než by stúpala alebo klesala v normálnom prostredí.

Technické Parametre
Dewarova konštrukcia zaručuje že v produkte sa nenachádzajú škodliviny napríklad – bromový izolant ktorý sa uvoľnuje a postupom času by mohol začať škodiť.

Základom termohrnčekov je dvojitá vnútorná nádoba s nerezovými dvojitými stenami, z medzery medzi stenami oboch nádob je vyčerpaný vzduch. Cez toto vákuum nemôže teplo prenikať vedením, tepelné žiarenie sa odráža späť od nerezových stien.

bergner-srobovaci-termohrncek
hrubé tesnenie a robustny závit

 

BERGNER Termohrnček 450ml- technické parametre:

Termohrnček Bergner 450 ml dosahuje vďaka dvojstenné vákuovej izolácii dobrých izolačných vlastností. Termohrnček sa vyznačuje vodotesnosťou a ľahkým otváraním / zatváraním. Padne do všetkých držiakov nápojov v automobile. Termohrnček môže byť použitý ako na studené tak i teplé nápoje

Technické Parametre
 • Materiál vnútro: ušľachtilá nerezová oceľ
 • Vonkajší povrch: ušľachtilá nerezová oceľ + silikón
 • Silikónové úchyty skrášľujú hrnček ale i ochraňujú pred popálením.
 • Farby: červená, oranžová, zelená, fialová,
 • Výška: 20,5cm,
 • Priemer spodný: 6,5cm, vrchný 7cm
 • Kapacita 450ml

 

 

Test termohrnčeku a recenzia a skúsenosti

S termohrnčekom sme uskutočnili jednoduchý test naliali sme do neho  vrelú kávu ktorá mala 98 °C  uzatvorili veko a čakali. Po šiestych hodinách káva mala cca 60 °C.Test bol vykonaný pri izbovej teplote 22 °C.

 •  60 °C po šiestich hodinách

Výrobca udáva že nápoj vydrží teplý až 24 hodín prekvapivo to fungovalo káva nebola už vrelá ale ani chladná čiže má dobré izolačné vlastnosti. To isté ukázali i daľšie testy i v studenom prostredí  termohrnček udržoval dobre teplotu.

Okrem dobrého udržania teploty určite ocenujeme prívetivý dizajn pekne skombinovaná nerez s  farebnými silikónovými držiakmi. Dobrý pomer užitková hodnota / cena , dvojstenné nerezové termohrnčeky idú nad 10 euro.

Prvý dojem z termohrnčeku je veľmi pozitívny. Padne  pohodlne do ruky a je príjemne ľahký.Návod ako vyčistiť termohrnček bol v poriadku.
Otvor na pitie je v jasne odlíšený a dobre sa z neho pije. Tvar je tak isto poriadku na to že má objem 450 ml sa dobre drží , tým že to držíte za silikonú časť nevznikajú otlačky prstov na termohrnčeku.

Tesnenie je tesní výborne , počas testu neunikla ani kvapka , aj keď bol v prevrátenej polohe. Hlavný skrutkovací uzáver je vybavený tesnením čo je už taký štandard. Uzávery fungovali jednoducho a bez poruchovo.

Čistenie je v poriadku  po odskrutkovaní vrchnáku na spodok dosiahnete bez problémov. Výrobca Bergner však neodporúča umývať v úmývačke. My sme v však spodok – nerezovú časť skúsili umyť a žiadny problém sme nezaznamenali , vrchná plastova časť s tesnením by mohla byť citlivejšia na umývanie v umývačke riadu a časom by nemusela dobre tesniť.

Hodnotenie termohrnčeku Bergner plusy a mínusy:

Plusy:

bergner-balenie-termohrncek

 • Cena jednoznačne ,vzhľadom k úžitkovej hodnote je dobrá
 • Tesní ako má
 • Izoluje tiež dobre
 • Nerezová vákuová dvojstena je podarená konštrukcia
 • Veľký objem

 Mínusy:

 • Viečko ide ťažšie vyčistiť
 • Nemôže ísť do umývačky riadu (všetky diely)

Ideálne využitie termohrnčeku:

Zahreje vás teplým čajom na dlhých túrach, alebo si vychutnajte svoju rannú kávu cestou do práce. Termohrnček udrží teplo, ale to isté patrí aj pre  chlad takže ho oceníte po celý rok aj vtedy, keď nastúpia letné horúčavy. Tak termohrnčeky Bergner sú ideálny pre dlhšie cesty a jazdy automobilov a udržuje nápoje teplé alebo studené prekvapivo dlho.

Záverečné hodnotenie

V Bergner termohrček je lacnejší model, ale jednoznačne ,môže súťažiť s termohrčekmi z vyšších cenových kategóriách napríklad s Constant od Tescomy stojí 22 euro a má ,menší objem ako tento model od Bergneru

Termo hrnček Bergner je férová  a udelili sme mu 5 z 5 bodov – to znamená, že dostal najlepší možný rating „veľmi dobrý“. Môžete ho kúpiť napríklad tu :

Mám záujem o Termohrnček Bergner

Related posts

One Thought to “Vakuový nerezový termohrnček Bergner 450ml”

 1. Golfo

  Dobre tesní zatial spokojnosť

Leave a Comment