Články

Beer Big One – termopohár na pivo recenzia

Ak plánujete kúpiť termopohár na pivo “Beer Big One” prečítajte si nasledovné riadky,a dozviete sa ako sa termopohár chová skutočne v praxi.

Hlavný cieľ je jasný uchovať správnu teplotu piva dlhšie , chladné pivo chutí  a tak nech teplota vydrží čo najdlhšie. Možno sekundárny cieľ je mať doma niečo nevšedné zaujímavý dvojstenný pohár.

Prvý pohľad na pivný termopohár:

Je skutočne väčší termopohár Beer Big One oproti normálnemu poháru 0.5l od piva sa javí väčší do výšky i do šírky pravda je že výškovo sú totožné len šírka je väčšia pretože sa jedná dvojite sklo (jeho vlastnosti bližšie popisuje výrobca v karte produktu).

Využitie sa predpokladá na pitie vychladené nápoja piva ,aj keď pohár odolá aj horúcim nápojom a čajom. Potom keď nalejete do neho pivko ta sa vám vo vnútri zobrazí nápoj ako bol v hrdle prevrátenej flaše všimnite si túto dizajnovú vychytávku 🙂

Balenie je normál  tvrdá kartonová krabička chráni pohár aby sa nerozbil, pretože som ho objednával cen internet tak balenie je dôležité a ak by ste ho dali niekomu ako darček nieje baleniu čo vytknúť.

Teplotný test

Toto je najzaujímavejšia časť recenzie ako dobre dokáže termopohár udržať teplotu piva ? – nuž porovnal som ho s klasickým pohárom na pivom 500ml do obidvoch som nalial pivo. (načo vodu)

Pri poslednom teste termopohárov Hot&Cool 410 som zistil že naozaj skvele uchovajú teplotu lenže vtedy som testoval horúci nápoj ktorý som nalieval pri teplote 90°C) teplota klesala naozaj pomaly. Pri pive však chceme teplotu držať pod 10°C) (alebo okolo tejto teplotu)

Výsledok testu je že termopohár oproti klasickému pol litráku lepšie drží teplotu ale iba o pár stupňov. Treba brať na vedomie že teplotný spád piva 9°C oproti izbovej teplote 23°C je cca 14 stupnov ak by bola teplota ako v lete 30°C výsledok by bol ešte viac v prospech termopoháru.

Rozhodovanie pri nákupe:

Ak máte radi teplú kávu i chladné pivko a musíte si vybrať iba jeden druh tak radšej vyberte termopoháre na kávu tam udržia nápoj horúci dlhšiu dobu tj budú väčším prínosom.

Ak máte radi pivko alebo chcete potešit blízkeho môžete vyberať termopoháre

Beer Big One – termopohár na pivo recenzia
Ohodnoťte

Related posts

Leave a Comment