Články

Termo pohár Hot&Cool 410 ml recenzia a test

Ak hľadáte termopoháre s väčším objemom v ktorých sa hodí podávať latté macchiato, frappé alebo smoothie,či miešané drinky dobre padne Hot&Cool 410 ml. Sadu dvoch kusov predáva 4home.sk. V recenzii bol termopohár podrobený testu „ako dlho udrží teplotu vody“ najprv však samotný popis o aké poháre sa jedná:

Termopoháre  Hot&Cool 410 ml

Jedná o termopoháre s dvojitým borosilikátovým sklom to odolá vretej vode a dvojitá sklenená stena zasa tepelne izoluje nápoj.Výhodou borosilikátového skla oproti sklu tradičnému je jeho vysoká odolnosť voči vysokým a nízkym teplotám, mechanickému poškodeniu a pôsobeniu chemikálií. Hot&Cool línia má zúžené dno , naprvý pohľad sa zdali nestabilné , je to trošku očný klam , pri používaní stabilita bola OK.

Sú ručne fúkané, či je to výhoda to neviem ale borosilikátové sklo je ozaj ľahučké vzhľadom k rozmerom prekvapia ľahkosťou jeden 410ml termopohár váži 190g , tie klasické sklenené s podobným objemom vážia 250-350g.

termo-pohar

 

Borosilikátové sklo (Pyrex, SIMAX) má nízku tepelnú roztažnosť a odoláva lepšie teplotám vrátane teplotných šokov, preto sa používa ako chemické a varné sklo, na svetlá motorových vozidiel atď. Obsahuje 81% oxidu kremičitého, 12% oxidu boritého (B2O3), 4,5% oxidu sodného (Na2O) a 2% oxidu hlinitého (Al2O3) zdroj wikipedia
tade odsali vákuumTechnické parametre:
 • Farba: Číra
 • Materiál: sklo borosilikátové
 • Izolácia:Dvojité sklo vákuum
 • Mikrovlnka: nie
 • Objem (ml): 410 ml
 • Počet kusov v sade: 2 ks
 • Umývačka: áno
 • Výška (cm): 14 cm

Test uchovania teploty v praxi

Ako sú na tom vskutočnosti termo-poháre sme vykonali jednoduchý test s vretou vodu a porovnali s „klasickým“ pohárom na kávu s podobným objemom . Pohár u ktorého bude klesať teplota pomalšie lepšie izoluje a je viac „termo“. Cieľom testu bolo zistiť ako dlho sa uchová teplota vody v teplej komfornej zóne tj nad 38 °C.

Čo sa testovalo :

 1. Teplota vody (nápoja) v normálnom pohári na kávu a termopohári s dvojitým sklom , pre test boli použité tieto teplomery na gril , teplotu merajú  presne.
 2. Vonkajšia teplota na povrchu pohára je dôležitá pre komfortnú manipuláciu , jednoducho povedané nikto sa nechce popáliť. Merané kvalitným infra-teplomerom Maxwell

Čo sa zistilo:

Z testu je vidieť  že termopoháre držia teplo naozaj dlhšie. povrch poháru sa ohrial pomaly a nebol horúci , pri „kávovóm“ pohári teplota na stenách vystúpila ihneď , a teplota vody  klesala rýchlo.

Čas merania 5min 15min 50min 110min
Kávový pohár 64.6°C 56.9°C 36.1°C 27.7°C
Termo pohár Hot&Cool 85.0°C 70.7°C 47.9°C 35.6°C

Zistenie:Dvojitá stena z borosilikátového skla naozaj uchováva dlhšie nápoj horúci alebo naopak chladnejší (napr letné koktaily s ľadom). V komformej zóne  vydrží nápoj 2x dlhšie. Druhé zistenie sa týka vonkajšiej teploty predajca tvrdí že sa na pohári nepopállite , ano je to naozaj tak ,pohár sa síce poriadne zohreje ale dá sa udržať , oproti tomu pohár na kávu bol istý čas na dotyk skutočne horúci .. (vo videu sú merania).

V jednej vete:

Termopohári vydrží nápoj teplý 100min čo je 2x viac  a nepáli na dotyk

Plusy: 
 • Vynikajúco drží teplotu 2x viac ako hrubostenný pohár na kávu
 • Naozaj sa nepopálite teplo sa málo prenáša na povrch
 • Môžete ich umývať umývačke
 • Odolnosť nebola testovaná ale zatiaľ v pohode známky poškodenia pri bežnóm užívaní nebadať
 • Ľahké , ocenia skôr v reštavráciach čašníci keď ich budú mať odniesť 5-10 kúskov
Mínusy: 
 • Väčší celkový objem – sú dvojstenné to preto..
 • Vyššia cena oproti klasike

Tip: Pozrite si katalóg všetkých termopohárov

Related posts

One Thought to “Termo pohár Hot&Cool 410 ml recenzia a test”

 1. […] poslednom teste termopohárov Hot&Cool 410 som zistil že naozaj skvele uchovajú teplotu lenže vtedy som testoval horúci nápoj ktorý som […]

Leave a Comment