Články

Nerezová ESBIT Termoska VF1000ml na vodu a čaj recenzia

Ak radi pijete teplú kávu alebo zdravý čaj z termosky a práve porovnávate ktorú kúpiť , určite príde vhod recenzia 1l Esbit termosky. V nej sa dozviete ako dlho udrží žiadanú teplotu nápoja , konštruciu klady a zápory.

Toto je presne termoska ktorá sa kupuje na niekoľko rokov možno doživotne , rozhodne to nieje jednosezónová zaležitosť. Model Esbit VF1000ml nenápadný decentný dizajn  najčastejšie sa predáva “ 1L čierna verzia “  ale je dostupná vo bielej „polar“ a nerezovej verzii dole v článu sú odkazy.

 

VF1000ML_esbit termoskaTesty v  praxi:

Takže otázke znie ak do termosky nalejem čaj alebo kávu ako dlho vydrží teplota ?

 • Odpoveď 12hodín , tekutý nápoj aj po 12 hodinách je stále veľmi teplý .
 • Skvelá recenzia v praxi  po pred-ohreve čaj vydržal byť teplý až 24hodín
 •  Test v chladničke pri teplote 7-10°C , po 10 hodinách bola voda stále vrelá
 • Bez pachuti , voda chutila normálne bez kovovej chuti
 • Test s ľadom , termoska je naplnená ľadom do polovice , čas po ktorú sa ľad udržal bol 2 dni
 • Porovnaní s termoskami s Stanley a Thermos udržala najdlhšie teplotu
 • Test s čajom v termoske , po 24 hodinách mal čaj teplotu 41.5°C
Pozrieť cenu

 

Ako sa  čistí ? 

Veľké plus je postriebrené vnútro termosky , niekedy naozaj  stačí ak ju voda 2x prebehne a je čistá. Striebro vo vnútri pôsobí antibakteriálne – termoska nezatuchala a nepáchla , čo je super .. Nezľaknite sa po po prvom otvorení termoska bolo cítiť priemyselný pach .. tak som ju opláchla , nikde som  však nenašla či ju môžem umyť v umývačke.

Užívanie v praxi:

Termoska esbit má čierny náter, vďaka nemu sa termoska dobre drží v ruke a môžete otvárať aj s mokrými rukami – nešmýka sa. Po pár dňoch nosenia vo vaku , nevidno žiadne chyby , nechcela som testovať s nožíkom – či vydrží škrabance a pod.. Kamoška má túto termosku 3 roky , jej lak je už doškrkaný  , ak ich porovnanám môj je akoby trochu iný ale preistotu termosku nenosím spolu s klúčami. Ak nepotrebujete nejakú super prilnavosť je aj  strieborná – nerezová verzia ISO 1000ml

 

Tlačido na pitie aj tesnenie fungovali dobre , nič nevytieklo, vyhodou je že viečko sa dá rozmontovať na dva hrnčeky pre „kamoša“.  Ten jeden má trochu ostrú hranu , takže nepiť za jazdy na lyžiach inak… ofarbite sneh.

To sú moje skúsenosti – recenzia čo sa týka modelu Esbit VF000ml:

Verdikt kúpiť alebo nekúpiť:

Termosku môžem odporučiť  je zrejme najlepšia termoska na udržanie teploty (niekedy tak dlho ani nepotrebujem a musím chladiť)  no presvedčilo ma to postriebrené vnútro vďaka nemu je termoska „fresh“ a nesmrdí (dôvod prečo som si kupila novú).

 Plusy:

 • Skvelá termoizolácia  Esbit má zrejme jednu z najlepších termosiek udrží nápoj teplý alebo studený počas celého dňa (aj viac)
 • Postriebrené vnútro je fajn výhoda
 • Dva hrnčeky vo viečku
 • Dobre sa s ňou manipuluje

Mínusy: 

 • Otázna je odolnosť náteru voči škrkancom , radšej opatrne…
Pozrieť cenu

 

Môže sa hodiť :

Dewarova konštrukcia má skvelé izolačné vlastnosti tu je princíp:

Základom termosky je dvojitá vnútorná nádoba s nerezovými dvojitými stenami, z medzery medzi stenami  je vyčerpaný vzduch.Tepelné žiarenie odráža späť od lesklých stien vákum je skvelý tepelný izolant. Všetky termosky od firmy Esbit sú tejto konštrukcie – Viac na wikipédii.

 

Related posts

Leave a Comment