Články

Termoska na jedlo Primus Food Vacuum Bottle 1,5 l recenzia

Ak si radi vychutnáte teplé jedlo v prírode , a hľadáte vhodnú termosku  pozrite si vlastnosti modelu Primus C&H Food Vacuum Bottle 1,5 l

Patrí medzi väčšie termosky a dá sa využiť aj na tekutiny ako sú káva čaj a pod… Má však navrch oproti konkurencii Esbit,Laken a podobne ?

Test teploty:

  • Kocky ľadu zostali kockami aj po 24 hodinách (a to aj po niekoľko kontrolných otvoreniach)
  • Čaj bol horúci aj po 24 hodinách
  • Jedlo si  v termoske zachovalo teplotu po celý deň

Termoska Primus podobne ako konkurencia (Esbit) je na to veľmi dobre , je tiež „Dewarovej“ konštrukcie čiže vakuová s nerezovými stenami , takéto termosky udržia teplotu po veľmi dlhú dobu  napríklad 1l ESBIT termoska vydržala cez 24 hodín udržať teplotu čaju 

 

Primus Food Boottle v praxi:

Teplotu nápoja alebo jedla udrží na výbornú no z termosky sa nedá dobre jesť a aj pitie chce trochu cviku , zrejme je to daň za to že chceme termosku na jedlo aj termosku na kávu.

Pre jedlo: Termoska by mohla mať širšie hrdlo nato ako je  hlboká , jesť  z nej je fajn ale na spodu to ide ťažšie. Oproti Esbit termoske na jedlo  má 2x väčší objem čo je plus, Mohla byť viac širšia a kratšia. Nuž s podobným objemom 1.5l termoska od firmy LAKEN  má naviac 3x dózy na jedlo čo je praktické ak nechcete jedlo niečo ako teplé smoothie.

Pre nápoje čaj  a kávu termosku môžete využiť na čaj a kávu ,  termosky na jedlo sú nepraktické pretože majú veľké hrdlo.Nuž ani model Primus Food Vacuum Bottle 1,5 l  to príliš nevychytal , závit sa netočí veľa krát, musím ho vždy trafiť aby dosadol dobre , pri nalievaní je treba zasa trafiť pozíciu , odtiahnem málo nápoj netečie , ak veľa tak  vypadne a oblejem sa , nuž chce to cvik.

Umývanie je by mohlo byť aj lepšie  výrobca však udáva že termoska môže isť do umývačky riadu, ak umývam ručne tak každý nemusí ľahko pretiahnuť ruku cez hrdlo.

Ostatné vlastnosti v praxi: Termoska má čierny náter a dobre sa drží . nekĺže. Veko je vlastne ako hrnček ale to je taká klasika aj u ostatných termosiek. Oproti iným termoskám na jedlo má ramienko ktoré si môžem zavesiť na chrbát  nuž ale dávam ju aj tak do ruksaku.

Hodnotenie  plusy a mínusy

… alebo kúpiť či nekúpiť , Primus Food Vacuum Bottle 1,5 l je solídna termoska len konkurencia ostatných značiek je silná a neodpúšťa sa ani drobná chybička. Má skvelé izolačné vlastnosti  v praxi je zvyšuje svoju užitkovú hodnotu termosky na jedlo a termosky pre nápoje to je najväčšie plus. Ale ak chcete termosku len nápoje sú aj vydarenejšie modely.

Plusy :

  • Dobrá izolácia ,udržuje dobre teplo aj chlad.
  • Kombinácia termosky na jedlo aj na nápoje kávu čaj
  • Náter nekĺže

Mínusy:  

  •  Treba sa naučiť termosku otvárať
  • Termoska mohla mať širšie hrdlo o 1-2cm

 

Mohlo by sa hodiť:

Katalóg všetkých termosiek na jedlo

Test 0,5l termosky na jedlo esbit

Related posts

Leave a Comment