Články

Recenzia termosky Fjord Nansen Honer

V článku sa dozviete výsledky testov , ako termoska Fjord Nansen Honer obstála v praxi pri dennom používaní. 

Od firmy Fjord Nansen sme testovali termohrnček z názvom „Lando“ obstál dobre , tento krát na mušku padla 0,7l termoska je to stredná varianta z rady Honer  predávajú sa 0.5l 0.7l a 1l

Technická stránka termosky spracovanie:

Fjord Nansen Honer 0.7 L je klasická termoska vyrobená z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Navyše je horná časť pokrytá silikonoým povlakom, ktorý nekĺže v rukách alebo rukaviciach v zime alebo na bicykli. Na bočnej stene je logo výrobcu,k dnešnému dňu má všetky písmenka a vyzerá ako nové čo je super.

Fjord Nansen našťastie prišiel s klasickou skrutkovacou zátkou. V prípade Fjordu stačí odskrutkovať zátku s určitou rotáciou a ľahko sa do šálky naleje horúca káva. Závitová zátka má drážky, takže je možné rýchle naliatie patent je veľmi jednoduchý a funkčný. Tým sa zabráni úplnému odskrutkovaniu zátky a rýchlemu chladeniu horúcej kvapaliny. Zátka je  plastová, v strede má polystyrénovú penu ako tepelnú izoláciu.

Tesnenie stále vyzerá nové- nie sú viditeľné žiadne známky opotrebovania  časom alebo teplom. Naskrutkovací  kovový uzáver s plastovým stredom, ktorý samozrejme slúži ako pohár. V tomto štádiu nemám žiadne námietky voči kvalite spracovania. Všetko sa hodí, termoska nemá žiadny vážny nedostatok .

Pozrieť cenu v obchode

 

Využitie

Používajte ju počas celého roka hodí sa do rôzny podmienok. V horách na bicyklovanie , camping alebo na kávu a čaj do práce. Napríklad mame sa osvedčila pri práce na chate , je to cca rok aj pol odkedy ju používa. Výhodou ak hladáte uzku termosku tak Fjord Nansen Honer je fajn voľba. Čistenie je také isté ako u iných termosiek, treba použiť kefu lebo otvor má úzky  len po káve treba opláchnuť a nehať otvorenú na suchu, Ak sa opláchne po použití nechytá pachy. Čo sa týka pádov tak to sme príliš netestovali , zatiaľ nepadla z veľkej výšky.

 

Test tesnosti

Tesnosť termosky je príkladná. Vždy sa snažím, ak je to možné,ked napustím termosku ju obrátim hore dnom či netečie a Fjord Nansen netiekla. Zaujímavé je, že po naliatí vriacej vody je zátka v blízkosti závitov veľmi teplý. Avšak, ako ukazuje meranie, neovplyvnilo to vydrž teploty. Zátka musí byť otočená citlivo a rovnomerne. Nie je potrebné ju prekrucať aby dosadla na až kovové hrdlo termosky, pôjde potom ťažko odtiahnuť. Jediná nevýhoda je že niekedy keď nalejem horúcu vodu zátku vydvihne , voda však nekvapká von.

Test udržania teploty:

 Môže sa hodiť :

Dewarova konštrukcia má skvelé izolačné vlastnosti tu je princíp:Základom termosky je dvojitá vnútorná nádoba s nerezovými dvojitými stenami, z medzery medzi stenami  je vyčerpaný vzduch.Tepelné žiarenie odráža späť od lesklých stien vákum je skvelý tepelný izolant. Všetky termosky od firmy Esbit sú tejto konštrukcie – Viac na wikipédii.

Termosku Fjord Nansen sme otestovali s vriacou vodou a teplomerom ako dlho zachová teplotu vody. Teplota okolia bola 19.5°C  /+-0,3°C

 • po 12 hodinách teplota bola 70°C
 • po 24 hodinách teplota vody bola 61°C
 • po 36 hodinách: 51°C
 • po 48 hodinách: 44°C

Termoska je samozrejme vakuová po odskúšaní teploty je jasné že Fjord Nansen má výborný teplotnú izoláciu teplotná výdrž je podobná 1l Esbit termoske ktorá sa je  považovaná za prémiovú. Ak by som ešte na pár minút dala predohriať termosku tak výsledok by bol ešte lepší.

 

Verdikt:

Fjord Nansen Honer 0,7 L je klasická dvojstenná nerezová termoska  so závitom. Má skvelú schopnosť udržať teplotu 24-48hodín nieje problém . Hodí sa ak si chcete vychutnať horúci čaj alebo kávu.Úzka ergonómia termosky umožňuje jednoduché používanie každý deň a balenie batohu alebo vrecka.

Plusy:

 • Cena je primeraná kvalite
 • Meranie ukázalo veľmi dobré výsledky pri udržiavaní tepla
 • Ergonomický tvar
 • Jednoduchá klasická zátka
 • Protišmykový povrch pre ľahké držanie teplom v ruke a rukaviciach
 • Tesnosť modelu

Mínusy:

 • Niekedy sa stane, že tlak v strede tlačí asi 2-3 milimetre plastových uzáver.
 • Zišlo by sa aj prevedenie nad 1 liter.

 

 

Related posts

Leave a Comment