Články

Esbit termoska na jedlo recenzia a test

Podobne ako udržiavate v termoske tepú kávu alebo čaj ,môžete udržať  teplé jedlo po dobu niekoľkých hodín. Termonádoby na potraviny  sú v dizpozícii  i od renomovaných výrobcov Emsa,Tescoma a Esbit – práve o termoske od tohto výrobcu si môžete prečítať recenziu.

Ak ste čítali predchádzajúce recenzie viete že odporúčam len tie produkty čo za to stoja. Predražené termosky v ktorých jedlo alebo nápoj vydrží teplý pol hodinu ani neuvádzame , takéto výrobky môžu byť kontaminované bifenolom. Produkty testujem s rôznymi kritériami posúdim produkt či je naozaj dobrý , hodný vašich peňazí.

Varianty termosky na jedlo 

 

 

Vlastnosti udávané výrobcom :

 • Vonkajšia vrstva termosky je v čiernej matnej farbe a v protišmykovej úprave
 • Vnútorná vrstva termosky je potiahnutá tenkou vrstvou striebra
 • Nádoba je opatrená uzáverom so stlačitelným ventilom  na vyrovnávenie tlaku v nádobe
 • Balenie obsahuje samostatnú nádobu na jedlo
 • Váha podľa velkostí 562g, 470g ,427g
 • Material nerez (postriebrené vnútro)
 • Izolácia nerezová dvojstena s vákuom.

Pozrieť všetky objemové varianty:

Esbit termoska na jedlo- Kritériá

Ako izoluje  ak udrží termoska iba pol hodinu teplé jedlo je nanič .. ostatné vlastnosti môže mať „dokonalé“ ale musí udržať teplé jedlo aspoň pár hodín.

Tesnosť najčastejšou otázkou u termohrnčekov je „a tesni  ?“ tesnosť je dôležitá i pri jedle ,polievka vyliata v ruksaku na výlete nieje bohviečo.

Odolnosť  kúpite drahú termosku padne vám a je po nej … kvalitné kempingový riad by mal niečo vydržať práve Esbit ponúka z nereze takže by mala niečo zniesť.

 

Esbit termoska na jedlo prvý  dojem

Dosť ludí si tovar vyberá podľa svojeho prvého dojmu a toto platí 2x pri nakupe cez internet. Väčšina z nich pozerá hodnotenia a recenzie k danému produkt ak majú s produktom  dobré skúsenosti uživatelia ktorý ho vlastnia doma , tak sa produkt predáva.

Dizajn 

Konkrétne u termosky Esbit je vidieť decentný dizajn a peknú kombináciu čiernej farby obalu s oranžovým vnútrom. Je to vcelku vydarená kombinácia na oranžovom vrchnáku ľahko uvidíte nečistoty ktoré treba vyčistiť ,ak by bolo veko čierne nemuseli by ste si ich všimnúť. Vnútro je strieborné (je tam doslova striebro). Celkovo je z izolovanej termosky Esbit dobrý dojem ,vyzerá robustne a vysoko kvalitne.

Test – ako dlho termoska udrží teplé jedlo ?

Ako ste si prečítali na začiatku mnoho „termo-obalov “ na potraviny udrží teplé jedlo krátko (alebo vôbec). Tie dalšie lepšie predsa len udržia teplé jedlo tri – štyri hodinky , niekomu to môže stačiť ale čo tak vychutnať si teplé jedlo aj po 8 hodinách.. Ako je na tom Esbit so svojou termoskou ?

Môžete vlastniť verzie s objemom od 500ml do 1000ml každá z nich má integrovaný poistný ventil , a veko ktoré môžete využiť ako tanierik či misku z ktorej si vychutnáte teplé jedlo.

 • Test ukázal že po 6 hodinách má jedlo 70 ° C teplotu a tú si zachová aj naďalej po 12tich hodinách má jedlo v termoske teplotu 60 ° C v postate to sedí s tým čo píše o termoske výrobca.  

Teploty udávané výrobcom sú : 

 • Teplota vody pri nalievaní do nádoby: 99 °C
 • Teplota vonkajšieho prostredia: 20 °C
 • Teplota vody po 6 hodinách:  70 °C
 • Teplota vody po 12 hodinách:60 °C
 • Teplota vody po 24 hodinách: 40 °C

Toto môžete považovať  za výborné tepelno izolačné vlastnosti. Výrobca takúto izoláciu dosiahol vďaka kombinácii vakua a nereze podobnú konštrukcia je spomenutá v článku ako vybrať termohrnček nerezová dvojstena s vákuom je osvedčená konštrukcia termosiek ktorá vydrží zachovať teplotu na dlhý čas.

Pozor!

Praktický test ukázal že udržanie teploty zavisí od objemu termonádoby Esbit ponúka 1l, 0.75l a 0.5l .  Najväčšia verzia s objemom 1l udrzí teplotu jedla dlhšie ako najmenšia rôzdiely sú 1/3 dlhší čas v prospech 1l termosky.

Teplotné vysledky testu sú pre 1litrovú verziu termosky 

Skúsenosti z praxe

Hrdlo termosky je široké takže jedlo tam relatívne dobre uložím , nemusím sa príliš triafať. Na toto široké hrdlo nasadzujete kryt ktorý slúži ako miska na polievku alebo iné jedlo. Často na túrach konzumujem jedlo priamo z nádoby.

Ak chcete konzumovať teplé jedlo z termosky výrobca Esbit ju vybavil poistným ventilom ktorý keď stlačíte na 2-3 sekundy teplá para víde von.

Tesnosť  je dôležitá termosky Esbit tesnia veľmi dobre, nebojte sa na chrbte nebude cítiť nič teplé alebo vlhké…polievka ostane tam kde má. Kvoli ventilu na vypustenie tlaku však radšej termosku prepravujte „hore  nohami“  cvrknúť by mohla iba ak kontinálne ju nosíte prevrátenú.

Najlepší spôsob ako používať Esbit termosku na jedlo

Pre maximálne využitie vlastností termosky odporúčam nasledujúce tipy:

a) ak chcete dať do termosky horúci nápoj – termosku nahrejte teplou vodou po dobu asi 4 min., potom vylejte vodu a nalejte teplú polievku či iné jedlo.

Potom keď budete jedlo konzumovať najprv stlačte poistný ventil , po stlačení sa vyrovná tlak vo vnútri termosky, čím sa vylúči nebezpečenstvo oparenia horúcou parou alebo náhodný „výbuch“ počas prepravy. Uzáver slúži zároveň ako miska na jedlo.

b) v prípade studených nápojov (vlejte studenú vodu na 4 min. potom vylejte vodu a nalejte studenú tekutinu.

Čistenie termosky

Po konzumácii jedla termosku začnete čistiť , čistenie nieje obtiažne a zrejme si všimnete lesklý povrch termosky je tam použité naozajstné striebro to má viacero výhod.

Na povrchu sa nezachytávajú zvyšky jedál resp termoska sa čistí ľahko od nečistôt.

Teplo z jedla sa od stien odráža späť , ak termosku otvorite  jedlo vydrží o niečo dlhšie teplé

Striebro ma protibakteriálne účinky , čiže nezačnú sa množiť mikróby vďaka ktorým by mohla termoska zapáchať, vychutnáte si tak teplé zdravé jedlo bez zápachov a škodlivých plesní. Toto je veľká výhoda oproti iným termoskám a často je to dôvod prečo tí skúsenejší vlastnia práve tento produkt.

Víťaz mnohých testov

Práve táto termoska na jedlo od Esbitu v testoch skončí v prvej trojke  teda na stupni víťazov. Tu je pár hodnotení v nemeckých testoch a  ktoré tento produkt získal:

Ludia ktorí si termosku kúpili ju ohodnotili 92% na Heureke a 4 z 5tich hviezdičiek na Amazone

Ďalšie recenzie:

Nerezová ESBIT Termoska VF1000ml na vodu a čaj recenzia
Termoska na jedlo Primus Food Vacuum Bottle 1,5 l recenzia

Naše hodnotenie plusy a mínusy

Plusy 

 • Kvalitná konštrukcia ,nerezová dvojstena vakuová izolácia
 • Dlho udrží teplé jedlo
 • Ventil ktorý odpustí prebytočný tlak
 • Dobre tesní
 • Vnútro termonadoby pre jedlo je postriebrené ,proti plesnia baktériam a zápachu
 • Široké veko je vhodné na polievku , s termosky môžete jedlo priamo konzumovať
 • Dizajn , plášt je protišmykový.
 • Dobrý pomer cena /užitková hodnota

Mínusy

 • Rôzne velkostné verzie neudržujú teplo rovnako, najlepšie udržuje teplotu najväčia 1l
 • Nieje vhodná pre úmyvačky ,treba umyť ručne.

Záver

Vychutnajte si teplé jedlo nech už ste kdekoľvek či už na túre v prírode alebo práci je vždy lepšie si vychutnať teplé jedlo z domu ako si dávať parížsky šalát s rožkom. Termoska na jedlo od Esbitu  nemá žiadny výrazny nedostatok a v svojom segmente je TOP. Cena sa pohybuje od 22-35 eur väčší objem - vyššia cena.  Výrobca rozšíril radu o termosky s lyžicou a vrchnákom s nerezovej ocele - Esbit LUX a Esbit Polar biele prevedenie.

Ukáž termosky na jedlo od všetkých výrobcov

 

   [/su_list]

Related posts

Leave a Comment